Šiauliai tampa visateisiu miestu

1791–1795 m. Šiaulių miesto gyventojai tampa svarbūs sprendžiant miesto savivaldos klausimą. Kaip ekonomijos ir valsčiaus centras, kuriame sutelktos visos pagrindinės krašto valstybinės institucijos, miestas pareiškia norįs gauti pilnavertes miesto teises ir herbą, o miestiečiai – daugiau laisvių sau, kas padarytų juos lygesnius su bajorais, nors tam šie labai priešinasi. Magdeburgo teisės privilegija Šiauliams suteikiama dar 1713 m., bet ji taip ir neįgyvendinama. Šios įgytos teisės virtimo realybe reikia laukti beveik 80 metų – 1791 m. miestui pavyksta pasiekti savo tikslą. Valdovas Stanislovas Augustas patvirtina laisvojo miesto teisę ir jis pagaliau tampa savarankiškas, savivaldus, o miestiečių statusas pradeda prilygti vietos bajorams, ima kurtis bendros socialinės sąjungos.

Šiaulių miesto herbas

Šiaulių miesto herbas.

Augusto privilegijos spalvota

Augusto privilegijos spalvota.

Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio suteikta savivaldos privilegija Šiauliams su miesto herbu

Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio suteikta savivaldos privilegija Šiauliams su miesto herbu.

23
Sau
2018

Facebook

Palikti atsiliepimą

Jūsų el.paštas nebus publikuojamas
*